Město Litoměřice

 

            

        

             

 

Partneři
Kotva
Aktuálně
 
 
I - škola

iSkola.cz

 

 

 
 
Moodle

Moodle

 

 

 
 
Školní email

 
 
V příštích dnech vaříme
Pátek 22.06.2018
Polévka: 
česneková s krupkami
Hl. jídlo1: 
kuřecí řízečky
Příloha1: 
bramborová kaše
Příloha 2: 
zeleninová obloha
Hl. jídlo 2: 
ovocné koláče
Příloha: 
kakao
Pití1: 
ovocná šťáva nebo čaj
Pití 2: 
voda s plátky citronu
Pondělí 25.06.2018
Polévka: 
rajčatová - rýže
Hl. jídlo1: 
krkonošský hovězí guláš
Příloha: 
těstoviny
Hl. jídlo 2: 
zeleninové řízečky se sýrem
Příloha1: 
brambory
Příloha 2: 
mrkvový salát s jablky
Pití1: 
ovocná šťáva nebo čaj
Pití 2: 
voda s plátky citronu
Úterý 26.06.2018
Polévka: 
zeleninová - nudle
Hl. jídlo1: 
záhorácká vepřová kýta
Příloha: 
bramborový knedlík
Hl. jídlo 2: 
římské těstoviny s kuřecím masem
Příloha: 
okurkový salát
Pití1: 
ovocná šťáva nebo čaj
Pití 2: 
voda s plátky citronu

Nabídka pracovních pozic

 

 

Pedagogický pracovník

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A

Studenti byli u významného producenta vlnité lepenky, společnosti THIMM Packaging

Vloženo: 18.3.2017 | Autor: zizk| Zobrazeno: 2739x |
Studenti z oboru Grafický design obalů z 1.GDO navštívili společně s několika dalšími zájemci z 4.GD a 3.GD jednoho z největších producentů vlnité lepenky a zároveň i významného výrobce obalů z tohoto materiálu společnost THIMM Packaging ve Všetatech. Zde byla pro naše studenty připravena nejenom exkurze po výrobním závodě, aby se mohli seznámit s technologiemi výroby, ale nechyběl firmou pečlivě připravený celodenní program.

Společnost THIMM Packaging patří do skupiny velké německé rodinné firmy s pěti obchodními divizemi s 20 pobočkami v Německu, Česku, Rumunsku, Polsku, Francii a Mexiku. Společnost je velmi dobře známá i našim mladým obalářům, kteří díky firmě, která škole dává svůj materiál vysoké kvality, mohou vyrábět na škole nejenom obaly, ale používat lepenku i k dalšímu souvisejícímu tvarování. THIMM významně podporuje odborné vzdělávání a to i směrem k naší škole, nejenom různými akcemi či darovaným materiálem, ale díky této společnosti jsme měli např. i zasponsorovaný autobus na obalový veletrh Fachpack do německého Norimberku.

Tentokrát se naši studenti vypravili přímo do výroby této společnosti. Výroba patří k nejmodernější v Evropě. Vedle zpracovatelských strojů na výrobu obalů (vysekávací stroje, lepící stroje, tisk – flexotisk, paletizace atd.), studenti viděli i vlastní výrobu vlnité lepenky na zvlňovacím stroji. Pro provozy je typická vysoká míra automatizace, která využívá vedle různých dopravníkových systémů i průmyslové roboty.

Studentům se věnovali nejenom koordinátoři z výroby, ale seznámili se i s činností laboratoře i vývojového oddělení. V zasedací místnosti nechyběla pro studenty ani soutěž ve skládání obalů a dík společnosti patří i za připravené občerstvení.

Na závěr měli studenti možnost zhodnotit přínos exkurze i celé akce – se zástupkyní firmy hovořili všichni, a rozhodně se nejednalo o formální fráze. Studenti si všímali nejenom moderních technologií, ale i vstřícnosti a ochoty všech zainteresovaných pracovníků, včetně celkového přátelského klima v celé firmě.

Do budoucna se budeme snažit připravovat další podobné projekty, tak, aby studenti měli při studiu, co největší provázanost s praxí.