Město Litoměřice

 

            

        

             

 

Partneři
Kotva
Aktuálně
I - škola

iSkola.cz

 

 

Moodle

Moodle

 

 

Školní email

V příštích dnech vaříme
Úterý 28.01.2020
Polévka: 
zeleninová - bylinkové knedlíčky
Hl. jídlo1: 
Azu po Tatarsku
Příloha: 
rýže
Hl. jídlo 2: 
Kuřecí hamburgr
Příloha1: 
brambory
Příloha 2: 
zeleninová obloha
Nápoj1: 
ovocná šťáva nebo čaj
Nápoj 2: 
voda s plátky citronu
Středa 29.01.2020
Polévka: 
z míchaných luštěnin
Hl. jídlo1: 
Hovězí debrecínský guláš
Příloha: 
těstoviny
Hl. jídlo 2: 
Krůtí játra na cibulce
Příloha: 
rýže
Nápoj1: 
ovocná šťáva nebo čaj
Nápoj 2: 
voda s plátky citronu
Čtvrtek 30.01.2020
Polévka: 
kuřecí - mašličky
Hl. jídlo1: 
Vepřová panenka
Příloha1: 
houskový knedlík
Příloha 2: 
červené zelí
Hl. jídlo 2: 
Bramborový guláš s krůtím masem a fazolemi
Příloha: 
chléb
Nápoj1: 
ovocná šťáva nebo čaj
Nápoj 2: 
voda s plátky citronu

Nabídka pracovních pozic

 

 

Pedagogický pracovník (Velikost: 461.74 kB)

 

 

 

 

 

Mapa webu

Za praktickými znalostmi k odborníkům

Vloženo: 16.12.2019 | Autor: | Zobrazeno: 106x
Vedle učení ve škole či úspěšných obhajob s odborníky z DS SMITH, studenti oboru Grafický design obalů, který je na SŠ a MŠ prestižní částí designové Litegry, se i v prosinci stihli zúčastnit řady zajímavých akcí, které pro připravili odborníci z EKO KOM, MONDI a THIMM.

Zajímavou přednášku, která postihla nejenom problematiku obalů, recyklace či třídění odpadů, ale dotkla se i dalších environmentálních celospolečenských témat pečlivě pro naše studenty především 1. a 2. ročníku  připravil a přímo na půdě školy odpresentoval pan Lukáš Beránek ze společnosti EKO KOM.

 

  1. 1.ročník vyrazil hned následně do Štětí, aby mohl porovnat rozdíly mezi ruční (tu si studenti vyzkoušeli na vlastní ruce v Dílně ručního papíru začátkem školního roku) a strojní výrobou papíru u našeho největšího producenta papíru, společnosti MONDI. I když papírenský stroj využívá stejný princip, je mechanizovaná výroba, včetně vyrobeného výsledného produktu a jeho vlastností přece jenom velmi odlišná.
  2.  

A před vánočními svátky se opět první ročník, za dobrovolné účasti některých starších kolegů, po prvé podíval k jednomu z našich nejvýznamnějších kartonážních producentů, společnosti THIMM. Ve Všetatech se seznámili v provozu nejenom s výrobou vlnité lepenky či měření jejich vlastností v laboratoři, ale i s dalším zpracováním na obaly, tedy především s výsekem, lepením a tiskem. Dopolední blok byl věnován konstrukci obalů ve velké zasedací místnosti společnosti. A na závěr nechybělo tradiční zadání zimních klauzur, které budou letos více designové než obalové, ale hodnotit je bude opět komise sestavená z odborníků z THIMM a odborných učitelů školy.

Společnosti THIMM, která obor na naší škole podporuje od jeho vzniku (přednášky, exkurze, klauzury, zadání prací, materiálové zajištění, sponsorování autobusu na odborný německý veletrh Fachpack) patří za organizaci celé akce náš dík. Doufejme, že i v podobě povedených klauzurních prací, které budeme obhajovat v polovině února.

 

Posledními akcemi tohoto roku, které jsou ještě před námi je setkání nad odbornou terminologií (za účasti vybraných studentů) na obalové asociaci SYBA a příjemný předvánoční zájezd do nedalekých Drážďan.