Město Litoměřice

 

            

        

             

 

Partneři
Kotva
Aktuálně
I - škola

iSkola.cz

 

 

Moodle

Moodle

 

 

Školní email

V příštích dnech vaříme
01.06.2020
Nezadáno
02.06.2020
Nezadáno
03.06.2020
Nezadáno

Nabídka pracovních pozic

 

 

 

 

 

 

Mapa webu

Za praktickými znalostmi k odborníkům

Vloženo: 16.12.2019 | Autor: | Zobrazeno: 213x
Vedle učení ve škole či úspěšných obhajob s odborníky z DS SMITH, studenti oboru Grafický design obalů, který je na SŠ a MŠ prestižní částí designové Litegry, se i v prosinci stihli zúčastnit řady zajímavých akcí, které pro připravili odborníci z EKO KOM, MONDI a THIMM.

Zajímavou přednášku, která postihla nejenom problematiku obalů, recyklace či třídění odpadů, ale dotkla se i dalších environmentálních celospolečenských témat pečlivě pro naše studenty především 1. a 2. ročníku  připravil a přímo na půdě školy odpresentoval pan Lukáš Beránek ze společnosti EKO KOM.

 

  1. 1.ročník vyrazil hned následně do Štětí, aby mohl porovnat rozdíly mezi ruční (tu si studenti vyzkoušeli na vlastní ruce v Dílně ručního papíru začátkem školního roku) a strojní výrobou papíru u našeho největšího producenta papíru, společnosti MONDI. I když papírenský stroj využívá stejný princip, je mechanizovaná výroba, včetně vyrobeného výsledného produktu a jeho vlastností přece jenom velmi odlišná.
  2.  

A před vánočními svátky se opět první ročník, za dobrovolné účasti některých starších kolegů, po prvé podíval k jednomu z našich nejvýznamnějších kartonážních producentů, společnosti THIMM. Ve Všetatech se seznámili v provozu nejenom s výrobou vlnité lepenky či měření jejich vlastností v laboratoři, ale i s dalším zpracováním na obaly, tedy především s výsekem, lepením a tiskem. Dopolední blok byl věnován konstrukci obalů ve velké zasedací místnosti společnosti. A na závěr nechybělo tradiční zadání zimních klauzur, které budou letos více designové než obalové, ale hodnotit je bude opět komise sestavená z odborníků z THIMM a odborných učitelů školy.

Společnosti THIMM, která obor na naší škole podporuje od jeho vzniku (přednášky, exkurze, klauzury, zadání prací, materiálové zajištění, sponsorování autobusu na odborný německý veletrh Fachpack) patří za organizaci celé akce náš dík. Doufejme, že i v podobě povedených klauzurních prací, které budeme obhajovat v polovině února.

 

Posledními akcemi tohoto roku, které jsou ještě před námi je setkání nad odbornou terminologií (za účasti vybraných studentů) na obalové asociaci SYBA a příjemný předvánoční zájezd do nedalekých Drážďan.