Město Litoměřice

 

            

        

             

 

Partneři
Kotva
Aktuálně
Škola online

Moodle

Moodle

 

 

Školní email

Mapa webu

Po roce opět v Dílně ručního papíru… A nejenom to…

Vloženo: 13.9.2021 | Autor: | Zobrazeno: 88x
Po roce opět v Dílně ručního papíru… A nejenom to… Zatím každým rokem září vždy zahajujeme odborným workshopem v Dílně ručního papíru v Litoměřicích. Zde se nižší ročníky pod vedením Ing. Štyrandové, která je provozovatelkou tohoto unikátního projektu a se školou externě rovněž spolupracuje, naučili nejenom vyrábět ruční papír, ale i kašírovat papírovou hmotu.

Letos Dílnu navštívili studenti 1. GDO, 1. AR a pomáhali jim již v ručním papíru zdatní (byli zde v loňském roce) i studenti 2. GDO z oboru Grafický design obalů. Každý ze studentů odcházel nejenom s vlastnoručně vyrobeným papírovým listem, ale i s nakašírovanými dekoracemi.

A protože bylo pěkné počasí, střed města jsme hned neopustili, ale vydali se do krásných prostor odsvěceného jezuitského kostela Zvěstování Panny Marie  na výstavu. Krásné prostory sekularizovaného kostela, který je významnou památkou barokní architektury (vybudován 1701?1731 architektem Oktaviánem Broggiem) a spolu s areálem starší jezuitské koleje tvoří urbanistickou dominantu Litoměřic, zaujaly snad všechny studenty.