Město Litoměřice

 

            

        

             

 

Partneři
Kotva
Aktuálně
Škola online

Moodle

Moodle

 

 

Školní email

Mapa webu

Ani letošní Fachpack v Norimberku jsme nevynechali!

Vloženo: 1.10.2021 | Autor: | Zobrazeno: 119x
Pěknou tradicí již od počátku zavedení oboru na naší škole je pro studenty Grafického designu obalů návštěva norimberského výstaviště a zhlédnutí obalového veletrhu Fachpack. Akci, kterou můžeme vždy uskutečnit především díky našemu sociálnímu partnerovi, společnosti THIMM, který sponsoruje tuto akci našim studentům na výstavišti Nürnberk Messe, které nám poskytlo zdarma lístky, jsme uskutečnili i letos ve středu 29. září!

Letošní Fachpack byla první velká akce na norimberském výstavišti v covidové době. Oproti ostatním ročníkům měl poloviční obsazenost, přesto téměř 800 vystavovatelů v 8 obřích halách mělo čím zaujmout. Letošní leitmotiv byl ve znamení Udržitelnosti, proto zde převažovala řešení z papíru, lepenek, voštin či nasávané vlákniny. Logicky tedy byly letos poněkud potlačeny designové kreace obalů na úkor materiálů a technologií. Ale to není rozhodně na škodu, pro odborníky i studenty je seznámení se s trendy určitě zajímavou devízou i pro jejich další práci.

Už se těšíme na příští ročník, kdy by mohla být obsazenost již v tradičním „velkoobjemovém“ duchu, včetně zajímavých designových řešení.